Son Dakika Marmara Haberleri, Marmara Son Dakika Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri, Son Dakika Balıkesir Haberleri, Son Dakika Bursa Haberleri, Son Dakika Sakarya Haberleri, Son Dakika Tekirdağ Haberleri, Son Dakika Yalova Haberleri

Vatandaşın 2’inci el isyanı ‘Fiyatlar uçtu, başımız döndü’

– Vatandaşın 2’inci el isyanı ‘Fiyatlar uçtu, başımız döndü’ÖTV oranları değişti fiyatlar tekrar yükseldiBURSA – ÖTV oranlarının değişmesinin ardından 2’inci el oto fiyatları tekrar yükselişe geçti. Fiyatları gören vatandaş, 2 aydır araç baktığı belirterek ‘Fiyatlar yüksek, başımız döndü’ dedi. Resmi Gazete’de yayınlanan düzenlemeyle ÖTV’de yeni oranlar yürürlüğe girdi. Cari açığa olumsuz etki eden otomobil ithalatının azaltılması, yerli üreticinin desteklenmesi için ÖTV oranı artırıldı. Yapılan ÖTV zammı, ikinci el araç fiyatlarına da yansıdı. Vatandaşlar ikinci el arabalara yönelirken, ikinci el pazarında fiyatlar yükseldi.Bursa’da her Pazar günü kapılarını açan 2’inci el oto pazarı bugün yine erken saatlerde doldu taştı. 2’inci el araçlarını satmak isteyen vatandaşlar ile yeni araç alacakların bir araya geldiği oto pazarında adım atacak yer kalmadı. Günün erken saatlerinde 2’inci el oto almak için pazarı adım adım gezen vatandaşlar, bekledikleri fiyatları göremeyince şaştı kaldı. Geçen hafta sonu gelen ÖTV zammının ardından 2’inci el oto fiyatlarının da artmasıyla vatandaşlar otomobil alamadan sadece bakmakla yetindi.’Fiyatlar yüksek başımız döndü’2 aydır araç baktığını ancak fiyatlardan başı döndüğünü belirten bir vatandaş, ‘Fiyatlar yüksek başımız döndü. 40-45 bin liralık araç bakıyorduk ama hepsi 50-55 bine çıkmış. ÖTV zammından sonra tekrar fiyatlar artmış. Fiyatlar hiç azalmıyor. Millet bedavadan geziniyor. 2 aydır araç bakıyorum ama fiyatlar hep yüksek. Ben 92 model aracımı 16 bin liraya baktım, şuan o araba 25 bin lira yazmışlar.’ Diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Son dakika haber: Çocuklarının geleceğini düşünen aileler, sağlığını düşünmüyor başlıklı makalemizde Bursa, Güncel ve İnegöl hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir