Son Dakika Marmara Haberleri, Marmara Son Dakika Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri, Son Dakika Balıkesir Haberleri, Son Dakika Bursa Haberleri, Son Dakika Sakarya Haberleri, Son Dakika Tekirdağ Haberleri, Son Dakika Yalova Haberleri

Mahallelinin yılan ve akrep korkusu (2)

OT VE ÇALILARIN OLDUĞU ALAN TEMİZLENDİKocaeli’nin Darıca ilçesi Abdi İpekçi Mahallesi Ayazma Caddesi’ndeki otlar ile çalılar arasında yılan, akrep ve fareler görülmesi üzerine Darıca Belediyesi harekete geçti. Belediye ekipleri, iş makineleri ile ot ve çalıların bulunduğu alanda temizlik yaptı. Ayrıca bölge ilaçlandı.Çalışmaları yerinde takip eden Darıca Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Naci Yılmaz, ‘Havaların ısınmasıyla birlikte bu gibi alanlarda yılan ve akrep görülebilir. Elbetteki psikolojik olarak bu durum rahatsız edici. Biz temizliğimizi yaptıktan sonra, naftalinle, kükürt karışımı ilacımızı da kullanıp, yılanlara karşı çalışmamız olacak. Akrepler nemli ortamları sevdiği için burada görülmüş. Biz de belediye olarak kullanacağımız kimyasal ilaçlarla evleri ilaçlayıp, bu alanda yaşanan sorunları gidereceğiz’ dedi.Mahallede yaşayan Sevda Pelek, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ile ekibine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, ‘Gösterilen bu ilgi nedeniyle biz de burada yaşadığımızı hissettik. Sorunumuzun bu kadar hızlı giderileceğini tahmin etmiyorduk’ diye konuştu.Mahalleli, Başkan Yardımcısı Yılmaz ile çalışanlara çay ve bisküvi ikram etti.

Bir önceki yazımız olan Yılan ve akreplere karşı ilaçlama yapıldı başlıklı makalemizde Darıca, Güncel ve Kocaeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir